امروز چهارشنبه 2 خرداد 1403
caspiansteel
خانه
منو
021-58245000
محصولات
واتس آپ
تامین کننده انواع محصولات فولادی در ایران
caspiansteel

کاربرد میلگرد ساده | معرفی 6 نوع به همراه مشخصات آن ها

کاربرد میلگرد ساده

دسترسی سریع به محتوای این مطلب

امتیاز دهید

میلگردهای فولادی در دو نوع ساده و آجدار مطابق با استانداردهای ملی در کشور در حال تولید می باشد. به دلیل فروش بالای میلگرد در کشور، این مقطع توسط اکثر کارخانجات فولادی در داخل در حال تولید است. میلگرد ساده با داشتن خواص مکانیکی و شیمیایی خاص دارای کاربردهای متنوعی می باشد که موضوع بحث امروز ما شده است.

میلگرد ساده چیست؟

میلگرد ساده مقطعی فولادی و توپر است که دارای سطحی صاف در طول ثابت خود می باشد. میلگردهای ساده در جنس های مختلف از جمله آلمینیوم، گالوانیزه، استیل، فولادی و… در کارخانه ها تولید می شود. هریک از جنس های مختلف میلگرد ساده در بخش های مختلفی از صنایع و ساختمان دارای کاربرد است. میلگرد ساده به دلیل سطح صاف و یکدست بیشتر در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا میلگرد مورد نیاز ساختمان ها باید دارای آج بر روی سطح خود باشد.

کاربردهای میلگرد ساده

مشخصات کلی و تاثیر آن بر قیمت میلگرد ساده

میلگردهای فولادی در دو دسته آجدار و ساده در حال تولید است که نوع ساده آن به دلیل محتوای کم کربن موجود در خود، دارای شکل پذیری و انعطاف پذیری بالا می باشد. میلگرد ساده دارای کاربرد بالا در صنعت است، زیرا صنایع مختلف از جمله پتروشیمی، صنایع غذایی و شیمیایی، صنعت پزشکی و داروسازی و… بیشتر به میلگرد ساده در خط تولید خود احتیاج دارند. به دلیل انعطاف پذیری مناسب میلگرد ساده، این مقطع در صنایع به میلگرد نرم نیز معروف است.

میلگردهای تولیدی در مجتمع های فولادی کشور مطابق با استاندارد ملی ایران با  حداقل استحکام تسلیم 240 مگاپاسکال و حداقل استحکام کششی 360 مگاپاسکال تولید و در بازار عرضه می شوند. مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132، میلگرد فولادی مقطعی فولادی و نورد دیده است که به دو صورت آجدار و ساده می باشد که به صورت شاخه ای یا کلاف بسته بندی شده است.

میلگرد ساده در کشور ما به نام میلگرد A1 نیز معروف است. میلگردهای فولادی در 4 نوع A1، A2، A3 و A4 تقسیم بندی می شود که تنها نوع A1 آن هیچگونه آجی بر روی سطح خود نداشته و از نوع میلگرد ساده محسوب می شود. تفاوت برجسته ی میلگرد ساده با 3 گرید مختلف دیگر را می توان در ظاهر آن جستجو کرد.

ابعاد مختلف میلگرد ساده

میلگرد ساده در سایزهای  5، 5/5، 5/6، 8، 10 و 12 به صورت کلاف در بازار آهن موجود است. میلگرد ساده مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی در کارخانه های داخل تولید می شود که از کیفیت بالایی برخوردار است. میلگرد ساده سایز 10 و 8 بیشترین فروش را در بازار کشور دارد که دلیل آن را می توان به وزن مناسب در کنار قیمت مقرون بصرفه در نظر گرفت.

ابعاد مختلف میلگرد ساده

6 نوع میلگرد ساده براساس جنس

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره شد، میلگرد ساده در جنس های مختلف از جمله استیل، فولادی، آلمینیوم، گالوانیزه و… در بازار آهن آلات موجود است. هرکدام از این میلگردها دارای کاربردی متفاوت نسبت به جنس های مختلف می باشد. برای مثال میلگرد گالوانیزه در محیط هایی که درصد خوردگی و ارتباط با مواد شیمیایی بالا است، مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا جنس های گالوانیزه و استیل مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند.

1. میلگرد ساده گالوانیزه

میلگرد ساده گالوانیزه به دلیل ترکیبات شیمیایی مناسب، خواص مکانیکی خوبی برای کاربردهای مختلف به شما ارائه می دهد. ترکیبات شیمیایی میلگرد ساده گالوانیزه شامل کربن 0.5-0.42  ،  سیلیسیم  0.17- 0.37 ،  منگنز 0.08 – 0.05 ،  کروم کمتر از 0.25  ،  نیکل کمتر از 0.03  و مس کمتر از 0.25 می باشد. این مقطع به دلیل مقاومت مناسب در برابر خوردگی دارای محبوبیت بالایی در بازار آهن آلات می باشد.

2. میلگرد ساده استیل

میلگرد ساده استیل در گریدهای مختلف استنلس استیل توسط کارخانجات تولید می شود. برخی از میلگردهای استیل موجود در بازار آهن شامل 304، 316 و 321 می باشد که به دلیل ترکیبات شیمیایی مناسب در استنلس استیل، مقطعی عالی برای استفاده در صنایع حساس محسوب می شود.

3. میلگرد ساده آلمینیومی

این مقطع به دلیل وزن سبک و مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد ساده آلمینیومی به دلیل خواص مطلوبی که در برابر زنگ زدگی و خوردگی ارائه می دهد یکی از مقاطع مورد استفاده در ساخت درب و پنجره فولادی، براکت، پین، تریم، شفت و… می باشد.

4. میلگرد ساده اروپایی

میلگرد اروپایی به طور عمده از منگنز ساخته شده است که سبب قیمت ارزان آن نسبت به دیگر میلگردها در بازار شده است. عمده عناصر موجود در این میلگرد شامل مگنز، کربن و سیلیکون است. این مقطع مقاومت کمی در برابر خم شدگی داشته و گزینه مناسبی برای استفاده در ساختمان نمی باشد.

انواع میلگرد های ساده

5. میلگرد ساده پرکربنی

میلگرد نوع ساده پرکربن به دلیل سختی و استحکام بالا بسیار مورد توجه صاحبان پروژه های ساختمانی قرار داشته است. میلگرد ساده پرکربن در کنار این مزایا، مقاومت به خوردگی و زنگ زدگی پایینی را در محیط های مرطوب به شما ارائه خواهد داد.

6. میلگرد ساده برنجی

این نوع میلگرد برای کاربردهایی با رسانایی برقی بالا، مقاومت در برابر جرقه های ناشی از برق، مقاومت در برابر خوردگی و… مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد ساده برنجی در صنایع لوسترسازی، ساخت بست، بخش مهندسی خودروها و… دارای کاربرد گسترده است.

میلگرد ساده در بازار

کارخانه های زیادی در کشور اقدام به تولید میلگرد ساده در سایز و ابعاد مختلف می کنند. برخی از کارخانجات مهم تولیدکننده میلگرد ساده در ایران شامل ذوب آهن؛ یزد، نورد تهران، ابهر، متین، ملایر و… می باشد. میلگرد ساده به صورت شاخه ای در سایزهای 8 تا 40 و به صورت کلاف در سایزهای 5.5، 6.5، 8، 10، 12 در بازار به فروش می رسد. به دلیل استحکام بالا، انعطاف پذیری و شکل پذیری مناسب، جنس های مختلف قابل عرضه، تنوع ابعاد و… میلگرد ساده بسیار مورد توجه صنایع مختلف واقع شده است. به همین جهت صاحبان صنایع و کارخانه ها همواره به دنبال استعلام قیمت میلگرد ساده در بازار می باشند.

بررسی قیمت امروز میلگرد ساده

پارامترهای مختلفی روزانه سبب تغییر قیمت میلگرد ساده می شوند که مهم ترین آن شامل نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، هزینه حمل و نقل، قیمت شمش فولادی و… می باشد. متاسفانه قیمت ارز که عاملی مهم در تعیین قیمت میلگرد ساده است، همواره در حال بالا رفتن است. با افزایش قیمت ارز باید شاهد بالا رفتن قیمت مقاطع فولادی و استنلس استیل در بازار آهن آلات کشور باشیم.

کاسپین استیل یکی از شرکت های عرضه کننده انواع مقاطع فولادی و استنلس استیل در بازار کشور است. مجموعه کاسپین استیل انواع میلگرد ساده را مستقیم از کارخانه تهیه کرده و به دست خریداران می رساند. این فرایند سبب قیمت مقرون بصرفه مقاطع فولادی این مجموعه و کوتاه کردن دست دلالان و واسطه ها از معاملات آن شده است. جهت بررسی قیمت روز میلگرد ساده با کارشناسان بخش فروش کاسپین استیل در تماس باشید.

میلگرد ساده 8

میلگرد ساده 8 از مقاطع مهم مورد استفاده در صنایع است که به دلیل وزن پایین و مقاومت مناسب دارای کاربردی گسترده می باشد. همچنین میلگرد ساده 10 نیز از پرمصرف ترین مقطع فولادی در بازار است که برای تقویت سازه های بتنی در خمش استفاده می شود. قیمت میلگرد 8 براساس استانداردهای مختلفی تولید می شود که وزن و قیمت آن را مشخص می کند.

دسته بندی ها

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

لیست قیمت محصولات کاسپین استیل

مقالات مرتبط

جداول وزنی آهن

به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن پروفیل آهن
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن نبشی
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن ورق سیاه
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن تیرآهن
به همراه محاسبه گر انلاین