امروز یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
caspiansteel
خانه
منو
021-58245000
محصولات
واتس آپ
تامین کننده انواع محصولات فولادی در ایران
caspiansteel

لوله گالوانیزه عمقی داغ چیست؟

لوله گالوانیزه عمقی داغ

دسترسی سریع به محتوای این مطلب

امتیاز دهید

لوله گالوانیزه عمقی داغ از جمله لوله‌های مستحکم و بسیار مقاومی است که کاربرد‌های فراوانی را در صنعت امروزی می‌تواند داشته باشد. این نوع از لوله‌ها با نام لوله برق نیز شناخته می‌شوند. برای آن که لوله‌ها و سیم‌های داخل لوله‌ها دچار پوسیدگیف ضرب دیدگی و… نشوند، می‌توانیم از لوله گالوانیزه عمقی داغ استفاده کنیم که به سادگی در برابر رطوبت، پوسیدگی و حتی ضرب دیدگی مقاومت است.

لوله گالوانیزه عمقی داغ چیست؟

ابتدا باید بررسی کنیم که لوله گالوانیزه عمقی داغ چیست و چه کارایی‌هایی می‌تواند داشته باشد. این لوله‌ها از جنس گالوانیزه تولید می‌شوند. گالوانیزه از جمبه آلیاژ‌ها و فلزاتی است که می‌تواند نسبت به هوا و رطوبت واکنش نشان دهد. همین موضوع نیز در نهایت سبب ایجاد خوردگی و پوسیدگی در این لوله‌ها می‌شود. به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقی، از فلز روی استفاده می‌شود. این فلز می‌تواند همچون یک روکش بسیار مقاوم با ضخامت کم سرتاسر لوله را در بر بگیرد و از این طریق می‌تواند جلوی فرابند پوسیدگی لوله را نیز بگیرد.

مزایای لوله گالوانیزه عمقی داغ

مزایای لوله گالوانیزه عمقی داغ

این لوله‌ها چه مزیت‌هایی می‌توانند داشته باشند؟ هر کدام از لوله‌هایی که امروزه در صنعت وجود دارند، یک سری مزیت‌ها را با خودشان به همراه می‌آورند. به همین خاطر نیز می‌توانیم بگوییم که شناخت مزیت‌های این لوله‌ها اهمیت زیادی دارد.

  • قیمت‌های مناسب

اولین مزیتی که لوله گالوانیزه عمقی داغ می‌تواند داشته باشد در خصوص قیمت‌های مناسب این لوله‌ها است. قیمت‌های مناسب لوله‌ها سبب می‌شود که بتوانید به راحتی در تمامی پروژه‌ها از آن‌ها استفاده کنید. در مواردی که حجم استفاده از لوله گالوانیزه عمقی داغ زیاد باشد، قطعاً هزینه‌های مربوط به این لوله‌ها می‌تواند بسیار بالا رود و بر روی هزینه‌های نهایی پروژه نیز اثر خواهد گذاشت. بنابراین مناسب بودن قیمت این لوله‌ها یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این لوله‌ها محسوب می‌شود و اهمیت زیادی دارد.

  • پوشش مناسب

پوشش دهی مناسب روی بر روی این لوله‌ها یکی از موارد مهم دیگری است که جزء مزایای این لوله‌ها به حساب می‌اید. پوشش روی سبب می‌شود تا این لوله‌ها در برابر رطوبت و هر نوع خورندگی دیگری مقاومت داشته باشند. قطعاً این موضوع در نهایت می‌تواند سبب شود که به شکل راحت‌تری بتوانید از این لوله‌ها در هر مکان و فضایی استفاده کنید.

  • اتصالات راحت

اتصالاتی که برای این لوله‌ها استفاده می‌شود، بسیار ساده هستند. ساده بودن اتصالات می‌تواند سبب شود که بتوانید به راحتی این لوله‌ها را به هم وصل کنید و مشکلی از این بابت نداشته باشید.

عمر مفید لوله گالوانیزه عمقی داغ

عمر مفید لوله گالوانیزه عمقی داغ چقدر است؟ یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که باید در نظر بگیرید این است که این مدل از لوله‌ها چقدر عمر می‌کنند. چند عامل مهم می‌تواند در طول عمر این لوله‌ها اثر داشته باشد. اولین نکته و مورد در خصوص محیطی است که لوله‌ها در آن قرار دارند. هر قدر میزان تنش و رطوبت محیط بیشتر باشد، مسلماً طول عمر لوله‌ها نیز کمتر خواهد شد. از طرف دیگر هم باید بدانیم که نوع پوشش قرار گرفته بر روی لوله گالوانیزه عمقی داغ به چه شکلی است. اگر پوشش‌های این نوع از لوله‌ها از جنس روی مذاب باشد، می‌توانیم طول عمر بالاتری را برای این لوله‌ها در نظر داشته باشیم.

به طور کلی اگر لوله گالوانیزه عمقی داغ را در یک محیط پر از تنش و کاملاً شرجی و مرطوب قرار دهیم، می‌بینیم که نهایت عمر لوله می‌تواند چیزی حدود ۱۵ سال باشد. این در صورتی است که همین لوله اگر در محیط خشک و مناسبی قرار داشته باشد، چیزی حدود ۳۰ سال دوام می‌آورد و می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

به صورت متوسط و با در نظر‌گیری همه شرایط، بهتر است که طول عمر این لوله‌های گالوانیزه عمقی داغ را ۲۰ سال در نظر بگیریم. با توجه به این ۲۰ سال می‌توانیم تصمیم بگیریم که چه زمانی که نیاز به تعمیر و یا تعویض لوله‌ها وجود دارد.

عمر مفید لوله گالوانیزه عمقی داغ

کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری با لوله گالوانیزه عمقی داغ

اگر از لوله‌هایی غیر از لوله گالوانیزه عمقی داغ استفاده کنید، می‌بینید که هر ساله یا ناچار به تعمیر و تعویض لوله‌ها هستید و یا مجبورید که تمامی لوله‌ها را با رنگ و ضد زنگ پوشش دهید. این کار سبب می‌شود تا هزینه‌هایی که همیشه صرف این کار می‌کنید، در طول چندین سال به شکل سرسام‌آوری زیاد شوند و هزینه‌های پروژه را چندین برابر کنند.

به همین خاطر نیز توصیه می‌شود که حتماً لوله گالوانیزه عمقی داغ را جایگزین لوله‌های معمولی و دیگر موارد کنید. این کار سبب می‌شود تا بتوانید به شکل راحت و مناسبی از لوله‌ها استفاده کرده و هر سال نیز ناچار به تعمیر و یا تعویض آن‌ها نشوید. فراموش نکنید که معمولاً لوله‌های عمقی داغ گالوانیزه نیز باید حتماً از بهترین کیفیت‌ها باشند تا مشکلی از بابت کارایی و همچنین کیفیت آن‌ها وجود نداشته باشد.

لوله گالوانیزه عمقی داغ از چه اتصالاتی استفاده می‌کند؟

لوله‌ها، داربست‌ها و به طور کلی تمامی قطعات این چنینی می‌توانند یک سری اتصالات خاص داشته باشند. حتماً در نظر بگیرید که در زمان خرید و استفاده از این لوله‌ها باید از اتصالات آن‌ها نیز استفاده کنید. معمولاً اتصالاتی همچون زانویی، بوشن، سه راهی، کاندولت و… می‌توانند از جمله مهم‌ترین اتصالاتی باشند که برای لوله گالوانیزه عمقی داغ استفاده می‌شوند. تمامی این اتصالات یا برای ادامه دادن یک مسیر در لوله‌ها هستند و یا سبب تغییر مسیر می‌شوند.

حتماً دقت داشته باشید که سه راهی‌ها و اتصالاتی که برای لوله‌های گالوانیزه خریداری می‌کنید نیز دارای کیفیت بالایی باشند و جزء موارد ضد زنگ به حساب بیایند. این موضوع سبب می‌شود تا اتصالات نیز به مرور زمان دچار تجزیه و خرابی نشوند.

معیار‌های ضروری در انتخاب لوله گالوانیزه گرم

برای انتخاب کردن لوله گالوانیزه عمقی داغ یک سری معیار‌ها و مؤلفه‌ها وجود دارد. این موارد می‌توانند تعیین کنند که چه نوع لوله‌هایی برای استفاده در چه موقعیت‌هایی مناسب‌تر است. حتماً در نظر بگیرید که تمامی این مؤلفه‌ها و معیار‌ها را باید در زمان خرید مورد توجه قرار دهید.

  • توجه به قیمت
  • توجه به کیفیت لوله‌ها
  • توجه به ابعاد و اندازه لوله‌ها
  • توجه به برند و شرکت تولید‌کننده

کلام پایانی

لوله گالوانیزه عمقی داغ را از شرکت و یا کارخانه معتبر بخرید. با این کار خیالتان از بابت کیفیت کار کاملا راحت خواهد بود. در نظر داشته باشید که معمولا بهترین کیفیت ها، قیمت بالاتری هم دارند.

 

دسته بندی ها

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

لیست قیمت محصولات کاسپین استیل

مقالات مرتبط

جداول وزنی آهن

به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن پروفیل آهن
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن نبشی
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن ورق سیاه
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن تیرآهن
به همراه محاسبه گر انلاین