تیرآهن بال پهن مشهد

تیرآهن یکی از مقاطع مهم در ساختمان است که نقش بالایی در استحکام و استقامت سازه دارد. این مقطع در انواع مختلفی مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی در حال تولید است. یکی از مهم ترین تیرآهن موجود در بازار و انبار کاسپین استیل مشهد، تیرآهن بال پهن یا هاش است. برای مشاهده قیمت تیرآهن بال پهن مشهد به جدول سایت کاسپین استیل مراجعه کنید.

مشخصات تیرآهن بال پهن

تیرآهن بال پهن یا هاش یکی از سنگین ترین نوع تیرآهن است که مناسب استفاده در اسکلت بندی ساختمان می باشد. تیرآهن بال پهن به دلیل شکل سطح مقطعی H مانند به تیرآهن هاش نیز معروف است. تیرآهن هاش استحکام و مقاومت بالایی داشته که علاوه بر استفاده در ساختمان، در ساخت اسکله و کشتی نیز کاربرد دارد. همچنین در تیرآهن IPE طول بال تقریبا نصف ارتفاع تیرآهن است ولی در تیرآهن بال پهن طول بال و ارتفاع تیرآهن باهم برابر است.

تیرآهن بال پهن با استفاده از عملیات نورد گرم تولید می شود و همین موضوع سبب افزایش استحکام تیرآهن در برابر نیروهای برشی و گشتاور خمشی در ساختمان سازی و پروژه های صنعتی شده است. همچنین باید گفت، تیرآهن هاش شامل دو بخش جان و بال است که به بخش میانی تیرآهن جان و به بخش کناری آن بال تیرآهن می گویند.

قیمت تیرآهن هاش در مشهد

تیرآهن های معمولی با ضعف زیادی در طول زیاد برای استفاده در ساختمان مواجه هستند. به همین جهت مهندسین تیرآهن بال پهن را تولید کردند، این تیرآهن با وزن و استحکام بالا در طول زیاد دارای خواص مکانیکی مناسب است. همین مزیت سبب استقبال بالا از تیرآهن هاش در برج های بلند شده است. لیست کامل موجودی تیرآهن هاش به همراه وزن در جدول سایت کاسپین استیل مشهد قابل رویت است.

بررسی قیمت تیرآهن بال پهن در مشهد

تیرآهن IPB در سایزهای 100 الی 1000 در کارخانجات تولید می شود. تیرآهن های بال پهن ذوب آهن، ترکیه و کره از مهم ترین کارخانجات تولیدی تیرآهن در بازار ایران محسوب می شوند که تیرآهن هاش را مطابق با استاندارد DIN1025 تولید می کنند. استاندارد ساخت یکی از عوامل تعیین کننده قیمت تیرآهن هاش است، زیرا استانداردهای مختلف شامل مواد اولیه و ترکیبات شیمیایی خاصی می شود که قیمت آن را تعیین می کند.

همچنین لازم بذکر است تیرآهن های هاشی که با گرید ST37 و ST44 تولید می‌ شوند، علاوه بر استفاده در ساختمان، به طور انبوه در سدسازی، برج سازی، پل سازی و صنایع مشابه مورد استفاده قرار می ‌گیرند. به همین جهت اطلاع از قیمت تیرآهن هاش برای صاحبان پروژهای عمرانی، آسمان خراش ها و صنایع مختلف بسیار مهم می باشد. کاسپین استیل روزانه قیمت تیرآهن هاش در مشهد را برای شما استعلام کرده و در جدول سایت قرار می دهد.

قیمت روز تیرآهن بال پهن مشهد

قیمت تیرآهن هاش روزانه تحت تاثیر عوامل مختلفی در حال تغییر است. برخی از مهم ترین عوامل تغییر قیمت هاش شامل نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، قیمت جهانی آهن، میزان عرضه و تقاضا، استاندارد ساخت، هزینه حمل و نقل و… می باشد. نرخ ارز در کشور ما همواره در حال افزایش بوده که همین موضوع باعث افزایش هزینه تمام شده مقطع در کارخانجات می شود. کارخانجات با آگاهی از نوسانات پیش بینی شده ارز در بازار، قیمت مقاطع فولادی را روزانه اعلام می کنند.

نرخ ارز مستقیم بر قیمت مواد اولیه تاثیر می گذارد و کارخانه چاره ای جز افزایش قیمت مقاطع ندارد. همچنین با افزایش قیمت ارز باید شاهد بالا رفتن هزنیه حمل و نقل نیز بود. کاسپین استیل با آگاهی از اهمیت هزینه حمل و نقل برای خریداران، یک انبار بزرگ در شهر مشهد ایجاد کرده است تا خریداران بدون نگرانی نسبت به خرید تیرآهن از این مجموعه اقدام کنند.

نمایش 1–16 از 46 نتیجه