تیرآهن بال پهن سبک مشهد

تیرآهن هاش در استانداردها و وزن های مختلف توسط کارخانجات داخلی و خارجی تولید می شود. هر نوع تیرآهن هاش با توجه به مشخصات فنی، خواص مکانیکی و شیمیایی در کاربرد مناسب استفاده می شود. براس اطلاع از وزن تیرآهن هاش، موجودی تیرآهن هاش و قیمت تیرآهن بال پهن سبک مشهد با کارشناسان فروش کاسپین استیل در ارتباط باشید.

تیرآهن هاش H یا بال پهن چیست ؟

به تیرآهنی که نسبت به تیرآهن های معمولی (IPE) دارای بال های بلندتر بوده و سطح آن به شکل H انگلیسی باشد، تیرآهن هاش یا بال پهن گفته می شود. یکی از مزایای مهم تیرآهن بال پهن استحکام و تحمل فشار بالای آن نسبت به تیرآهن هاش معمولی است. تیرآهن های معمولی در شرایطی با فشار و بار زیاد دچار ترک خوردگی خواهد شد، به همین جهت کارخانجات تیرآهن هاش با استحکام بالا را تولید می کنند.

تفاوت تیرآهن بال پهن سبک و سنگین

تیرآهن هاش در انواع مختلفی بر اساس شاخص های ظاهری، جنس، سایز و وزن طراحی و تولید می شود. انواع تیرآهن هاش شامل تیرآهن بال پهن سبک، تیرآهن بال پهن سنگین، تیرآهن بال پهن فوق سنگین می باشد.

تیرآهن بال پهن سبک

نازک ترین و سبک ترین سطح مقطع در بین تیرآهن های هاش موجود در بازار مربوط به تیرآهن هاش سبک است. سطح مقطع آن شبیه H انگلیسی بوده و به آن  HEA، IPBL نیز گفته می ‌شود. تیرآهن بال پهن سبک:

  • در سایز ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ میلی‌ متر
  • ارتفاع مقطع ۹۶ الی ۹۹۰ میلی‌ متر
  • طول بال ۱۰۰ الی ۳۰۰ میلی‌متر

تولید می‌ شود.

تیرآهن بال پهن سنگین

تیرآهن بال پهن سنگین نسبت به نوع سبک از ضخامت بال های بیشتری برخوردار است. این مقطع با نام IPB یا HEB نیز شناخته شده و ظرفیت تحمل بار بیشتری نسبت به نوع قبل را داراست. هاش سنگین:

  • در سایز ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ میلی‌ متر
  • ارتفاع مقطع ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ میلی ‌متر
  • طول بال ۱۰۰ الی ۳۰۰ میلی‌ متر

تولید می شود.

تیرآهن بال پهن فوق سنگین

سنگین ترین نوع تیرآهن هاش مربوط به سری فوق سنگین یا IPBV، HEM مربوط می شود. ضخیم ترین ضخامت در بال تیرآهن هاش مربوط به این نوع می باشد که بیشتر برای اسکلت بندی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. تیرآهن بال پهن فوق سنگین:

  • در سایز ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ میلی ‌متر
  • ارتفاع مقطع ۱۲۰ الی ۱۰۰۸ میلی ‌متر
  • طول بال ۱۰۶ الی ۳۰۲ میلی ‌متر

تولید می ‌شود.

بررسی قیمت تیرآهن بال پهن سبک در مشهد

تولید و طراحی تیرآهن هاش را می توان یکی از بهترین دستاوردها در صنعت فولاد دانست. زیرا تیرآهن های معمولی در وزن های بالا دچار شکنندگی و خطرات جدی بود و ساختمان های بلند در اسکلت بندی خود نیازمند مقطعی با استحکام بالا بودند. به همین جهت استفاده از تیرآهن هاش در وزن های مختلف در اسکلت بندی ساختمان مورد استقبال مهندسین قرار گرفت. در این راستا بررسی قیمت تیرآهن هاش سبک و سنگین برای آن دسته از افرادی که در حوزه برج سازی و ساخت و ساز فعالیت می کنند، ضروری می باشد.

قیمت هاش سبک در مشهد

تیرآهن های بال پهنی که با گرید St37 و St44 توسط کارخانه تولید می شود، قابلیت استفاده در سدسازی و پل سازی را نیز دارد. تیرآهن های هاش موجود در بازار ایران مطابق با استاندار اروپا از کره، تریکه و ذوب آهن می باشد. برای استعلام قیمت تیرآهن هاش سبک در مشهد با کارشناسان کاسپین استیل در ارتباط باشید.

قیمت امروز تیرآهن بال پهن سبک در مشهد

عوامل مختلفی روزانه قیمت مقاطع فولادی از جمله تیرآهن، میلگرد، نبشی، لوله های فولادی و… را تحت تاثیر قرار می دهد. این عوامل قابل پیش بینی نبوده و فعالان حوزه آهن همواره به دنبال مرجعی معتبر برای استعلام قیمت روزانه مقاطع فولادی می باشند. کاسپین استیل قیمت محصولات فولادی مختلف کارخانجات را روزانه از کارخانه استعلام کرده و در جدول سایت قرار می دهد.

نمایش 1–16 از 22 نتیجه