تیرآهن مشهد

تیرآهن در استانداردهای متفاوتی با توجه به نیاز بازار در حال تولید است. انواع تیرآهن شامل IPE,INP,IPB و تیرآهن لانه زنبوری یا CPE است. انواع تیرآهن در انبار مشهد مجموعه ما موجود است که در ادامه به مشخصات هر کدام خواهیم پرداخت.

تیرآهن IPE در مشهد

این تیرآهن بر اساس استاندارد کشورهای اروپایی ساخته شده و شکل ظاهری آن شبیه به حرف l انگلیسی می باشد. تیرآهن IPE به عنوان تیرآهن ساده یا معمولی نیز در بازار فروش مقاطع فولادی شناخته می شود. دلیل این نامگذاری، ضخامت ثابت، بال های ساده و معمولی در کنار استحکامی قابل قبول می باشد.

تیرآهن‌ INP در مشهد

تیرآهن INP مطابق با استاندارد  کشورهای چین و روسیه تولید می شود. شکل ظاهری تیرآهن INP موجود در انبار مشهد به شکل H انگلیسی است که عمده کاربرد آن در ساختمان سازی محسوب می شود. البته باید گفت، این تیرآهن از نظر ظاهری شبیه به نوع IPE است و تنهاد تفاوت آن در INP، با فاصله‌ گرفتن از جان تیرآهن ضخامت بال کاهش خواهد یافت. تشخیص تیرآهن INP و IPE از نزدیک کار ساده ای نیست ولی با یک نگاهی دقیق متوجه نوع تیرآهن خواهید شد.

تیرآهن هاش (بال‌پهن) در مشهد

تیرآهن هاش از سنگین ترین نوع این مقطع فولادی محسوب می شود که با این وزن بالا در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. طول تیرآهن هاش نسبت به دیگر تیرآهن ها بیشتر است و در دو نوع تیرآهن بال پهن سبک و بال پهن سنگین تقسیم بندی می شود.

تیرآهن لانه زنبوری در مشهد

تیرآهن های لانه زنبوری در استانداردها و شکل های ظاهری متنوعی تولید می شود. ولی تشخیص آن بسیار آسان است، تیرآهن لانه زنبوری در قسمت جان خود دارای حفره های توخالی است که به لانه زنبور مشهور است. این حفره ها در کنار کاهش وزن تیرآهن تغییری در کیفیت و استحکام آن ایجاد نمی کند.

کاربرد تیرآهن چیست؟

انواع پروژه های ساختمانی و صنایع مختلف برای ایجاد استقامت و استحکام به تیرآهن احتیاج دارند. در ادامه به کاربرد تیرآهن خواهیم پرداخت.

استفاده از تیرآهن به عنوان شاه تیر یا تیر اصلی، به این صورت که تیرآهن به تیرهای میانی و ستون ها متصل شده و به استحکام سازه کمک می کند.

از تیرآهن در کفی ستونی با اندازه های مختلف می توان استفاده کرد. این مقطع به دلیل قابلیت برشکاری، جوشکاری و پیچ کاری برای اتصال نبشی به ستون‌ ها مفید می باشد.

علاوه بر موارد بالا از تیرآهن در ساخت خرپا برای کنار هم قرار دادن تیرهای تراس نیز استفاده می شود.

کاربرد اصلی تیرآهن در اسکلت بندی ساختمان به عنوان ستون است.

کارخانه ‌های تولید کننده تیرآهن

تیرآهن نقش مهمی در ساخمان به عهده دارد. بنابراین در ساخت آن باید از بهترین مواد اولیه و تجهیزات استفاده کرد تا در ساختمان مشکلی ایجاد نشود. مهم ترین کارخانجات تولید تیرآهن در ایران شامل موارد زیر می باشد:

  • ناب تبریز
  • ظفر بناب
  • آرین فولاد
  • ماهکار مشهد
  • جهان فولاد غرب کرمانشاه
  • فولاد احرامیان در استان یزد
  • گروه ملی اهواز
  • فایکو ساری
  • ذوب آهن

قیمت روز تیرآهن در مشهد

بی شک یکی از مهم ترین مقاطع فولادی در استحکام ساختمان تیرآهن است که قیمت آن بر هزینه نهایی سازه نقش زیادی دارد. به همین جهت اطلاع از قیمت تیرآهن در مشهد امری ضروری برای صاحبان پروژه در این شهر محسوب می شود. مجموعه ما با استعلام روزانه قیمت تیرآهن مشهد از بازار و کارخانجات، قیمت آن را در جدوب سایت خود بروزرسانی می کند.

عوامل مختلفی در قیمت تیرآهن در مشهد نقش دارند که مهم ترین آن شامل قیمت جهانی آهن، استاندارد ساخت، نوسانات ارزی کشور، هزینه حمل و نقل و… است. هزینه حمل و نقل از مهم ترین این عوامل محسوب می شود که خوشبختانه مجموعه ما دارای انباری بزرگ در شهر مشهد است و خریدارانی که قصد خرید تیرآهن از مشهد را دارند نگران هزینه حمل و نقل آن نباشند. کارشناسان فروش مجموعه ما در ساعات ادارای آماده پاسخگویی به سوالات شما و صدور فاکتور محصولات می باشند.

پروفروش ترین تیرآهن ها در مشهد

با توجه به استاندارد ساخت و قابلیت های گفته شده از هر نوع تیرآهن، می توان گفت تمامی تیرآهن ها از کاربردی بالا در ساختمان برخوردار می باشد. پرفروش ترین تیرآهن در مشهد تیرآهن IPE، تیرآهن لانه ‌زنبوری و تیرآهن هاش می باشد. هر 3 این تیرآهن ها از پرکاربردترین تیرآهن ها شناخته شده و در برابر نیروهای برشی و لنگر خمشی مقاومت بالایی دارند.

خرید تیرآهن در مشهد

روش های مختلفی برای خرید تیرآهن در مشهد برای خریداران وجود دارد. مجموعه ما دارای دفتر فروش و انبار در مشهد است که امکان خرید حضوری تیرآهن در مشهد را برای شما فراهم کرده است. خریداران عزیز با بررسی مشخصات تیرآهن، اندازه و کارخانه موردنظر خود نسبت به خرید و صدور فاکتور با کارشناسان فروش ما تماس بگیرند.

نمایش 1–16 از 93 نتیجه