امروز یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
caspiansteel
خانه
منو
021-58245000
محصولات
واتس آپ
تامین کننده انواع محصولات فولادی در ایران
caspiansteel

وزن لوله داربستی ۶ متری

وزن لوله داربستی ۶ متری

دسترسی سریع به محتوای این مطلب

امتیاز دهید

وزن لوله داربستی ۶ متری یکی از مؤلفه‌های بسیار مهمی است که در زمان خرید این محصول باید حتماً در نظر داشته باشید. به این نکته توجه کنید که لوله‌های داربستی می‌توانند وزن‌های متفاوتی داشته باشند. همین موضوع می‌تواند در بار کلی مجموعه اثر داشته باشد و تأثیر زیادی را بر روی ساختمان بگذارد.

مراحل تولید لوله داربستی

تولید کردن لوله‌های داربستی نیز همچون هر لوله و محصول دیگری نیاز به طی کردن یک سری مراحل دارد. این مراحل می‌توانند تعیین کنند که لوله‌های داربستی تولید شده به چه شکلی به نتیجه خواهند رسید.

  • آماده‌سازی ورق‌ها

اولین مرحله در خصوص آماده‌سازی ورقه‌های سیاه است. ورق‌های گالوانیزه یا همان ورق‌های سیاه، متریال اولیه‌ای هستند که برای تولید لوله‌های داربستی استفاده می‌شوند. در مرحله اول رول‌های این ورقه‌ها را آماده می‌کنند.

  • فرم دهی

مرحله بعدی مربوط به فرم دهی و یا شکل دهی ورقه‌ها است. در این مرحله می‌توانیم فرم‌های ورقه‌ها را به شکل لوله‌های داربستی دربیاریم. ضخامت و قطر داخلی ورقه‌ها در این مرحله تعیین می‌شود.

  • جوشکاری

زمانی که فرم نهایی ورقه‌ها تعیین شدند، لازم است که جوشکاری ورقه‌ها انجام شود. جوشکاری ورقه‌ها باید حتماً با نهایت دقت و با استفاده از بهترین مواد جوشکاری انجام شود.

  • فرایند‌های تکمیلی

در این قسمت باید حتماً لوله‌هایی که تولید شده‌اند تحت تست‌های مکانیکی و شیمیایی قرار گیرند. این تست‌ها تعیین می‌کنند که آیا لوله‌ها می‌توانند میزان مقاومت و استحکام تعیین شده را داشته باشند یا خیر.

وزن لوله داربست

لوله‌های داربست از ورقه‌های سیاه تشکیل شده‌اند. ورقه‌های سیاه نیز معمولاً وزن بیشتری نسبت به دیگر لوله‌ها همچون آلومینیوم و… دارند. چند نکته مهم می‌تواند بر روی وزن لوله داربستی‌ها اثر محسوسی داشته باشد. به طور کلی هر قدر طول لوله بیشتر باشد، وزن لوله نیز خواه ناخواه بیشتر خواهد شد.

البته مورد و نکته دیگری نیز وجود دارد که بر روی وزن کلی لوله‌ها می‌تواند اثر داشته باشد. زمانی که لوله‌ها ضخامت بیشتری داشته باشند، وزن لوله‌ها هم بیشتر می‌شود. لوله‌های ضخیم‌تر برای مواردی استفاده می‌شوند که نیاز به استحکام بالاتری داشته باشیم.

وزن لوله داربست ۶ متری

وزن لوله داربستی ۶ متری می‌تواند با توجه به ضخامت‌های مختلفی که دارد، کاملاً متفاوت باشد. معمولاً ضخامت لوله‌های داربستی با توجه به کارایی‌های آن‌ها با هم فرق دارند. اگر لوله‌های داربستی ۶ متری دارای ضخامت ۳ میلی‌متر باشند، وزن کلی لوله چیزی حدود ۲۶ کبلوگرم می‌شود.

این در صورتی است که اگر ضخامت لوله فقط 5/0 میلی‌متر کمتر شود و به 5/2 میلی‌متر برسد، وزن لوله چیزی حدود ۹ کیلوگرم کمتر می‌شود و به ۱۷ کیلوگرم می‌رسد. حتی وزن لوله داربستی ۶ متری با ضخامت ۲ میلی‌متر را هم می‌توانیم بررسی کنیم. وزن این لوله‌ها در حدود ۱۳ کیلوگرم می‌شود. با این وجود حتماً در نظر داشته باشید که لوله‌های داربستی که انتخاب می‌کنید دقیقاً برای چه کاری هستند. اگر نیاز است که در ارتقاعات و برای مدت زمان طولانی از این لوله‌ها استفاده کنید، حتماً به سراغ مواردی بروید که ضخامت و استحکام بیشتری دارند.

محاسبه وزن لوله داربست ۶ متری

برای محاسبه وزن لوله داربست ۶ متری می‌توانیم چندین مؤلفه مهم را در نظر بگیریم. قد لوله‌ها، ضخامت لوله‌ها، جنس لوله‌ها و حتی پروسه تولید آن‌ها می‌تواند به طور کامل اثرگذار باشد. به همین خاطر نیز توصیه می‌شود که در زمان خرید حتماً تمامی این موارد را در نظر داشته باشید. با این وجود یک فرمول مشخص و خاص وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا این لوله‌ها را به شکل بهتری بشناسید و محاسبه وزن آن‌ها را انجام دهید.

قطر خارجی لوله بر اساس میلی‌متر* ۱۴۷* قطر داخلی لوله بر حسب میلی‌متر و در نهایت تقسیم بر ۱۰۰۰

محاسبه وزن لوله داربست ۶ متری

رابطه وزن و قیمت لوله داربستی

مسلماً بین وزن و قیمت‌های لوله‌های داربستی می‌توان ارتباط مؤثری را پیدا کرد. لوله‌های داربستی از ورق‌های سیاه تولید می‌شوند. خرید و فروش این ورقه‌ها نیز بر اساس وزن آن‌ها صورت می‌گیرد. هر قدر وزن فروخته شده بیشتر باشد، قیمت پرداختی هم لازم است که بالاتر باشد. به همین خاطر نیز هرقدر وزن لوله‌ها بالاتر باشد، قیمتی که برای خرید آن‌ها باید پرداخت کنید نیز بیشتر خواهد شد.

خرید لوله داربستی

بررسی وزن لوله داربستی ۶ متری و یک سری از نکات مهم دیگر را در طول این مقاله انجام دادیم. این بررسی‌ها و نکات را می‌توانیم در زمان خرید این لوله‌ها در نظر داشته باشیم. حتماً به این موضوع دقت کنید که از کجا قرار است لوله‌های داربستی را خریداری کنید. خرید این لوله‌ها باید حتماً از فروشگاه‌های معتبری باشد که می‌دانید دقیقاً بهترین کیفیت‌ها را در کنار مناسب‌ترین قیمت‌ها عرضه می‌کنند.

 

دسته بندی ها

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

لیست قیمت محصولات کاسپین استیل

مقالات مرتبط

جداول وزنی آهن

به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن پروفیل آهن
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن نبشی
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن ورق سیاه
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن تیرآهن
به همراه محاسبه گر انلاین