امروز یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
caspiansteel
خانه
منو
021-58245000
محصولات
واتس آپ
تامین کننده انواع محصولات فولادی در ایران
caspiansteel

استنلس استیل 439 را با تمام ویژگی هایش بشناسید!

استنلس استیل 439

دسترسی سریع به محتوای این مطلب

امتیاز دهید

مشخصات ورق استنلس استیل 439

ورق استنلس استیل 439 یک فولاد ضد زنگ فریتی است که برای مقاومت در برابر خوردگی در محیط های مختلف اکسید کننده از آب شیرین تا اسیدهای جوش طراحی شده است. استیل 439 یک آلیاژ کروم 18 درصدی تثبیت شده با تیتانیوم است که ممکن است در بسیاری از محیط های اکسید کننده استفاده شود که در آن نوع 304 از نظر مقاومت به خوردگی عمومی کافی در نظر گرفته می شود، اما در معرض ترک خوردگی تنش کلریدی است.

ورق استیل 439 اغلب به جای نوع 409 که در آن هدایت حرارتی بالاتری مورد نیاز است استفاده می شود. گرید 439 برای بازیابی شکل پذیری یا ایجاد مقاومت در برابر خوردگی بین دانه ای نیازی به بازپخت پس از جوشکاری ندارد. ورق 439 همچنین دارای قابلیت شکل پذیری عالی است و به شدت در صنعت خودرو استفاده می شود. لازم بذکر است، برای افزایش استحکام کششی می توان آن را کمی سخت کرد.

ورق استنلس استیل 439 همچنین مقاومت اکسیداسیون خوبی در دماهای بالا ارائه می دهد. شکل پذیرتر از 430 است و می تواند با استفاده از طیف گسترده ای از عملیات رول شکل دهی بدون سخت شدن بیش از حد در طول آن ها شکل بگیرد. استیل 439 که یک فولاد ضد زنگ فریتی است، به ترک خوردگی ناشی از تنش کلرید حساس نیست. با این خواص و ترکیبات شیمیایی انتظار می رود که این فولاد مقاومت بالایی در برابر انواع اسیدها نیز داشته باشد.

موارد مصرف ورق استیل 439

 • سیستم های اگزوز
 • لوازم خانگی
 • مبدل های حرارتی

موارد مصرف ورق استیل 439

استاندارد ها و آنالیز ورق استیل 439

 • استاندارد ASTM
 • استاندارد AISI
 • استاندارد DIN
 • استاندارد EN
 • استاندارد JIS

ویژگی های فولاد ضد زنگ 439

 • مقاومت در برابر خوردگی
 • فولاد ضد زنگ مغناطیسی
 • مقاومت در برابر اکسیداسیون
 • شکل پذیری مناسب

عملیات حرارتی در ورق استیل 439

ورق استنلس استیل 439 با عملیات حرارتی قابل سخت شدن نیست. در فرایند آنیلینک به آرامی تا 790 – 871 درجه سانتی گراد گرم کنید، به سرعت سرد کنید. فولادهای زنگ نزن فریتی حاوی بیش از 12 درصد کروم به شکنندگی 475 درجه سانتی گراد حساس هستند.

این شکنندگی به ‌عنوان کاهش خواص ضربه ‌ای در دمای اتاق که ناشی از قرار گرفتن در معرض بسیار طولانی در محدوده دمایی 700 تا 1000 درجه فارنهایت (371 تا 537 درجه سانتی ‌گراد) است مشاهده می‌ شود. اگر دمای فولاد از این محدوده عبور کند، قرار گرفتن در معرض بالاتر از حدود 565 درجه سانتی گراد، خواص چقرمگی دمای اتاق را بازیابی می کند.

مقاومت در برابر خوردگی استیل 439

مقاومت در برابر خوردگی استیل 439

ورق استیل 439 در برابر حمله آب آشامیدنی و بسیاری از محیط های شیمیایی با خورندگی خفیف یا متوسط ​​که در طبیعت اکسید کننده هستند مقاوم است. در محلول های مختلف کلرید، مطالعات نشان داده است که مقاومت حفره ای گرید 439 نسبت به گرید 304 برتری دارد. علاوه بر این، ورق 439 در معرض ترک خوردگی تنشی نیست که ممکن است باعث شکست زودرس فولادهای آستنیتی در محیط های دارای کلرید مانند آب های گرم شود. همچنین در مبدل های حرارتی نیز از این ورق استفاده می شود.

مقاومت اکسیداسیون ورق استیل 439

مقاومت در برابر اکسیداسیون ورق استیل ورق استیل 439 تا 1760 درجه فارنهایت (950 درجه سانتی گراد) است. استفاده ورق استیل 439 در محیط های حاوی کلرید، خوردگی حفره ای و شکافی بسته به مواردی مانند غلظت کلرید، دما، مقدار pH و پتانسیل ردوکس دارد. در این محیط ها، دستیابی به عملکرد بهینه از آلیاژ فولاد ضد زنگ 439 نیازمند طراحی کارآمد، عملیات صحیح پس از جوشکاری و در صورت لزوم، کارکرد منظم است.

شکل پذیری ورق استنلس استیل 439

فولاد ضد زنگ 439 را می توان به آسانی توسط تمام فرآیندهای استاندارد به صورت سرد شکل داد، به ویژه برای کشش عمیق مناسب است و باعث می شود آلیاژ از نظر توانایی کشش عمیق با فولادهای با کیفیت کشش عمیق قابل مقایسه باشد. با این حال، میزان سختی کار کمتر آن در مقایسه با گریدهای آستنیتی استاندارد، آن را برای کاربردهایی که شامل شکل ‌دهی کششی هستند، مناسب نمی ‌سازد.