امروز یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
caspiansteel
خانه
منو
021-58245000
محصولات
واتس آپ
تامین کننده انواع محصولات فولادی در ایران
caspiansteel

کاربرد ورق استنلس استیل در ساختمان سازی

کاربرد ورق استنلس استیل در ساختمان

دسترسی سریع به محتوای این مطلب

امتیاز دهید

ورق استنلس استیل اغلب به عنوان فولاد مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی از آن یاد می شود. این ورق استیل به راحتی دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شود ولی نمی توان گفت در تمامی محیط های و شرایط مختلف آب و هوایی همین گونه است. این ورق به دلیل مقدار موجود کروم در خود، نسبت به فولادهای کربنی استاندارد از مقاومت خوردگی بیشتری برخوردار است.

فولاد کربنی با قرار گیری در محیط های مختلف یا مرطوب به مرور زمان دچار زنگ زدگی می شود. برخلاف فولاد کربنی ورق استیل در محیط بیرون و مرطوب به راحتی دچار زنگ زدگی نشده و از مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی برخوردار است. علاوه بر این مزایا، ورق استیل دارای شفافیت و ظاهری زیبا است که در بسیاری از صنایع امری ضروری محسوب می شود. در این نوشته به بررسی کاربرد ورق استنلس استیل در ساختمان می پردازیم. برای خرید ورق استیل نیز می توانید به صفحه قیمت ورق استیل مراجعه کنید.

تاریخچه استفاده از ورق استیل در ساختمان

تاریخچه استفاده از ورق استیل در ساختمان

اگر نگاهی به ساختمان هایی قدیمی بیندازیم، متوجه کاربرد و عمر بالای ورق استیل در ساختمان خواهیم شد. ورق استنلس استیل در آسمان خراش های قدیمی از جمله کرایسلر (1930) و امپایر استیت (1931) استفاده شده است. این بنا با گذشت حدود یک قرن همچنان ظاهر و استحکام خود را حفظ نموده است.

از اوایل سال 1950 میلادی شاهد گسترش چشم گیر ورق استنلس استیل در ساختمان ها بودیم. دلیل این گسترش پیشترفت روزافزون تکنولوژی و ساخت استانداردهای مختلف از ورق استنلس استیل در سطح جهانی می باشد. ساختمان Socony-Mobil (1956)، سقف کلیسای جامع سنت مری توکیو (1961) و ملون آرنا در پیتزبورگ (1961) از جمله آسمان خراش های بزرگ قدیمی که از ورق استیل در ساخت آن ها استفاده شده است.

بیشتر بخوانید: کاربرد ورق استیل در کابینت دیواری و زمینی

مهم ترین کاربرد های ورق استنلس استیل در ساختمان

مهم ترین کاربرد های ورق استنلس استیل در ساختمان

ورق استیل یک نوع فولاد ضد زنگ است که معمولا به عنوان محصولات نورد گرم نیز شناخته می شود. این مقطع فولادی در کاربردهایی استفاده می شود که دوام و استحکام برای آن مهم باشد. ورق استنلس استیل جوشکاری را به حداقل می رساند و یکپارچگی سازه را به حداکثر می رساند که نیاز به پشتیبانی سازه و فونداسیون اضافی در ساختمان ها را کاهش می دهد که این مزیت هزینه های ساخت و ساز را کاهش می دهد.

ورق استیل مناسب برای محیط های بیرونی ساختمان و حتی داخل آن می باشد. خواص خوب و ترکیبات شیمیایی مناسب، این ورق را به گزینه ای مناسب برای ساختمان تبدیل کردده است. در حال حاضر که ساخت آسمان خراش ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است، مهم ترین چیز برای مهندسین استحکام و ماندگاری بالای سازه می باشد. به همین جهت استفاده از ورق استیل با ماندگاری بالا در این ساختمان ها افزایش چشم گیری داشته است.

بهترین ورق استیل برای استفاده در ساختمان کدام است؟

بهترین ورق استیل برای استفاده در ساختمان

مهندسین در گذشته از ورق استیل 302 در ساخت ساختمان ها بهره می بردند. ولی با گذشت سال ها و رونمایی از ورق های استیل ضد زنگ جدید، مهندسین به جای استیل 302 از ورق استیل 304 در ساختمان ها بهره بردند. زیرا ورق استیل 304 در کنار ظاهری زیبا و شفاف از مقاومت خوردگی و استحکام بالایی برخوردار است. همین مزایا سبب مصرف بالای سری 304 در صنایع و ساختمان شده است.

البته لازم بذکر است در مناطقی که رطوبت بسیار بالا و نزدیک به ساحل است پیشنهاد ما به شما ورق استنلس استیل 316 است. زیرا استیل 316 مقاومت خوردگی بالایی دارد. در واقع استیل 316 همان سری 304 با مقاومت خوردگی بالا می باشد.