امروز شنبه 5 خرداد 1403
caspiansteel
خانه
منو
021-58245000
محصولات
واتس آپ
تامین کننده انواع محصولات فولادی در ایران
caspiansteel

وزن لوله‌ مانیسمان رده ۴۰

وزن لوله‌ مانیسمان رده ۴۰

دسترسی سریع به محتوای این مطلب

امتیاز دهید

وزن لوله ‌مانیسمان رده ۴۰ چقدر است؟ دانستن‌ این وزن چه کمکی می‌تواند در فرایند انتخاب لوله‌ مانیسمان به ما کند؟ برای آن که بتوانیم به بهترین شکل ممکن این لوله های ‌مانیسمان را بشناسیم و جزئیات آن‌ها را بشناسیم، این مطلب را آماده کرده‌ایم. در نظر بگیرید که لوله های‌ مانیسمان با کارایی‌های زیادی که دارند، می‌توانند در حوزه‌های مختلفی استفاده شوند. بنابراین خرید لوله‌های باکیفیت و همچنین قیمت مناسب از جمله مواردی است که برای همه مشتریان می‌تواند اهمیت داشته باشد.

معرفی لوله بدون درز رده ۴۰

نام این لوله، ‌مانیسمان بدون درز است. همین موضوع نشان می‌دهد که سازه تولید شده هیچ گونه درز و شکافی ندارد. لوله‌ مانیسمان به این صورت است که هیچگونه درز، جوش خوردگی و شکافی را در آن پیدا نخواهیم کرد. برای آن که این مدل از لوله با رده ۴۰ ساخته شود، معمولاً شمش فولاد که به شکل استوانه است را درون دستگاه قرار داده و سپس با فرایند کشش و مکش، ساختار لوله را شکل می‌دهند.

رده‌بندی لوله های‌ مانیسمان برای درک و شناخت بهتر آن‌ها صورت می‌گیرد. مهم‌ترین چیزی که در خصوص ابعاد لوله‌ها وجود دارد، دقیقاً قطر خارجی آن‌ها و ضخامتی است که لوله دارد. رده لوله می‌تواند قطر تقریبی داخلی لوله ‌مانیسمان را تعیین کند. یعنی لوله ‌مانیسمان رده ۴۰ دارای قطر خارجی حدوداً ۴۰ است.

لوله بدون درز رده ۴۰
لوله بدون درز رده ۴۰

ابعاد و مشخصات لوله‌ مانیسمان رده ۴۰

ابعادی که لوله های‌ مانیسمان رده ۴۰ دارند، مناسب استفاده از لوله‌ها در محیط‌های مختلف و متنوع است. کلمه ابعاد در زمانی استفاده می‌شود که قطر، ضخامت و سایز‌های متنوعی وجود دارد. برای آن که بدانید لوله های ‌مانیسمان دقیقاً به چه شکلی از نظر ابعادی مشخص می‌شوند باید به جدول‌هایی که اعداد و ارقام مربوط به لوله های ‌مانیسمان با رده‌های مختلف را مشخص می‌کنند، مراجعه کنید.

ویژگی لوله ‌مانیسمان رده ۴۰

ویژگی‌ها و مشخصاتی که لوله ‌مانیسمان می‌تواند داشته باشد، سبب می‌شود تا استفاده از این لوله‌ها بسیار زیاد شود. به همین دلیل نیز بهتر است بدانید که چه ویژگی‌هایی در خصوص این لوله‌ها وجود دارد و این محصول را بهتر بشناسید.

 • عدم وجود درز و شکاف

اولین ویژگی که در نام این لوله نیز مشخص است، عدم وجود درز و شکاف است. به همین دلیل نیز نام لوله بدون درز یا ‌مانیسمان بر روی این محصول گذاشته شده است.

 • مقاومت بالا

به دلیل عدم وجود درز و شکاف، می‌توانیم ببینیم که میزان مقاومت در لوله های ‌مانیسمان بیشتر از موارد دیگر است. مقاومت بالای این لوله‌ها در برابر فشار، ترک خوردگی و مواردی از این قبیل بسیار مناسب است. به همین خاطر نیز از لوله های ‌مانیسمان در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

 • تنوع در اندازه

لوله ‌مانیسمان رده ۴۰ و به طور کلی تمامی لوله های ‌مانیسمان دارای ابعاد و اندازه‌های متنوعی هستند. این ابعاد متفاوت سبب می‌شود تا لوله‌های بدون درز را در محیط‌های مختلفی بتوانیم استفاده کنیم.

 • مقاوم به حرارت

لوله ‌مانیسمان بدون درز با رده ۴۰ و حتی دیگر لوله‌ها با رده‌بندی‌های متفاوت می‌توانند نسبت به حرارت بسیار مقاوم باشند. مقاوم بودن نسبت به حرارت این امکان را به ما می‌دهد که بتوانیم از این لوله‌ها در شرایط متفاوتی استفاده کنیم.

 • مقاوم نسبت به خوردگی و پوسیدگی

مورد و نکته بعدی آن است که این لوله‌ها در برابر خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی کاملاً مقاوم هستند. مقاومتی که نسبت به خوردگی در این محصول وجود دارد سبب می‌شود تا امکان استفاده از این لوله‌ها در شرایط متفاوتی به وجود بیاید.

ترکیب شیمیایی لوله ‌مانیسمان رده ۴۰

ترکیبات شیمیایی هر ساخته و محصولی بر روی کارایی و کیفیت آن محصول اثرگذار خواهد بود. بنابراین شناخت ترکیبات لوله های ‌مانیسمان نیز خارج از این قاعده نبوده و بهتر است این ترکیبات را به خوبی بشناسیم. ماده اصلی سازنده این لوله‌ها فولادی است که دارای کربن است. مقدار کربن در این فولاد برابر ۰. ۲ درصد تا ۰. ۲۵ درصد کربن می‌باشد. همان طور که می‌بینید درصد کربن در این لوله بسیار پایین است. بنابراین کاملاً طبیعی است که ترکیب اصلی لوله با نام آهن شناخته شود.

ویژگی لوله ‌مانیسمان رده ۴۰
ویژگی لوله ‌مانیسمان رده ۴۰

کاربرد لوله ‌مانیسمان رده ۴۰

لوله ‌مانیسمان رده ۴۰ می‌تواند همچون دیگر رده‌های این لوله‌های بدون درز و مقاوم دارای یک سری کاربرد‌های منحصر به فرد باشد. برای آن که این لوله‌ها را به خوبی بشناسید باید این نکته را در نظر داشته باشید که چه کاربرد‌هایی دارند.

 • کشتی‌سازی

در فرایند کشتی‌سازی، ساخت لنج و قایق‌ها از لوله‌ مانیسمان رده ۴۰ استفاده می‌کنند. این لوله‌ها هم مقاومت خوبی دارند و هم در آب شور و شیرین می‌توانند به خوبی استحکام داشته باشند و دچار زنگ زدگی نشوند.

 • تأسیسات ساختمانی

استفاده در بخش‌های مختلف ساختمان‌ها و تأسیسات ساختمانی نیز کاربرد مهم و عمده دیگری است که از این لوله‌ها می‌توانیم انتظار داشته باشیم. مقاومت در برابر حرارت و مقاومت نسبی که در برابر فشار وجود دارد از جمله دلایلی است که در لوله های ‌مانیسمان رده ۴۰ وجود دارد و سبب استفاده از این محصول در تأسیسات ساختمانی می‌شود.

 • خطوط آتش نشانی

لوله ‌مانیسمان رده ۴۰ درز ندارد، مقاومت نسبتاً خوبی هم در برابر فشار دارد. همین دو دلیل برای استفاده از این لوله‌ها در خطوط آتش نشانی است.

مواردی همچون آبیاری زمین‌ها و مزارع، پالایشگاه‌ها، مبدل‌های گرمایی و حرارتی، نیروگاه‌های تولید‌کننده انرژی و… نیز می‌تواند جزء کارایی‌های این لوله باشد اما برای رده ۴۰ مناسب نیست.

ضخامت لوله‌ مانیسمان رده ۴۰

ضخامت لوله های ‌مانیسمان رده ۴۰ می‌توانند متفاوت باشند. این ضخامت‌ها باید حتماً به صورتی باشند که بتوانید از آن‌ها در موقعیت‌های مختلفی استفاده کنید. ضخامت لوله‌ها هم بر اساس اینچ و هم بر اساس میلی‌متر می‌تواند تعیین شود. به همین خاطر نیز در زمان خرید باید به این نکته دقت داشته باشید.

عوامل مؤثر بر قیمت لوله ‌مانیسمان

همیشه یک سری عوامل خارجی وجود دارند که بر روی قیمت لوله های ‌مانیسمان می‌توانند اثر داشته باشند. این عوامل خارجی به این شکل هستند که می‌توانند قیمت لوله‌ها را بسیار بالا برده و یا بسیار پایین بیاورند.

 • نوسانات ارزی

اولین مورد مربوط به نوسانات ارزی است. این نوسان‌ها به صورت مستقیم با دلار ارتباط دارد. نوسانات دلار هر چقدر بیشتر باشد، قیمت‌های لوله های‌ مانیسمان نیز بیشتر می‌شوند.

 • ابعاد و اندازه‌ها

مورد و نکته بعدی در خصوص ابعاد و اندازه‌های لوله های ‌مانیسمان بدون درز است. این لوله‌ها می‌توانند در ابعاد مختلفی تولید شوند اما مسلماً ابعادی که دارند نیز هم بر روی مواد اولیه آن‌ها و هم بر روی قیمت آن‌ها به طور کامل می‌تواند اثرگذار باشد.

 • متریال اولیه

اینکه چه موادی با چه درجه کیفی برای تولید کردن لوله‌های بدون درز استفاده می‌شوند، بسیار مهم است. به طور مثال مواد اولیه‌ای که درجه‌های کیفی بالایی داشته باشند، لوله های ‌مانیسمان بسیار مناسبی را نیز تولید می‌کنند. پس قیمت‌های بالاتری نیز خواهند داشت.

کلام پایانی

لوله ‌مانیسمان یا همان لوله بدون درز می‌تواند در صنایع مختلف کاربردهای متنوعی داشته باشد. حتماً این موضوع را در نظر بگیرید که خرید این لوله‌ها باید حتماً با توجه به قیمت آن‌ها درنظر گرفته شود. معمولاً به دلیل بالا بودن قیمت‌های لوله های ‌مانیسمان لازم است که حتماً در ابتدا قیمت کارخانه‌ها و وارد‌کنندگان مختلف بررسی شود و سپس در گام بعدی به سراغ کیفیت‌ها و ضخامت آن‌ها برویم. اما به صورت کلی کیفیت درجه یک و قیمت مناسب دو مؤلفه و فاکتوری هستند که باید با نهایت دقت آن‌ها را بررسی کرده و سپس خرید خود را انجام دهیم.

 

دسته بندی ها

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

لیست قیمت محصولات کاسپین استیل

مقالات مرتبط

جداول وزنی آهن

به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن پروفیل آهن
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن نبشی
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن ورق سیاه
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن تیرآهن
به همراه محاسبه گر انلاین