قیمت پروفیل Z

 

قیمت پروفیل Z کاسپین استیل

پروفیل ها در انواع و اشکال مختلفی متناسب با نیاز صنایع و ساختمان در حال تولید می باشد. پروفیل مقطعی پرکاربرد از محصولات فلزی است که در قسمت های مختلف ساختمان از جمله درب و پنجره، سقف، دیوار و… استفاده می شود. در این مقاله به مشخصات پروفیل زد و کاربردهای مختلف آن در صنایع و ساختمان می پردازیم.

پروفیل Z چیست؟

پروفیل Z چیست؟

پروفیل در لغت به معنای ثابت بودن یک مقطع در طول مشخص می باشد. این پروفیل به دلیل شکل ظاهری شبیه به Z انگلیسی به این اسم معروف شده است. پروفیل ها در حالت کلی به دو دسته باز و بسته تقسیم بندی می شوند که پروفیل زد در دسته پروفیل های باز قرار می گیرد. زیرا شکل ظاهری این پروفیل در خط تولید پیشرفته کارخانجات با برشکاری و سوراخکاری دقیقی تولید می شود. به دلیل تولید این مقطع با دقت بالا و استفاده از دستگاه های مدرن برای ساخت دقیق و نقطه به نقطه آن، کارخانجات کمی در داخل این مقطع را تولید می کنند.

مشخصات و کاربرد پروفیل Z

برخی از مهم ترین ویژگی های پروفیل زد شامل موارد زیر می باشد:

 • تولید در زاویه و اندازه های مختلف
 • طراحی عالی
 • شیب مناسب
 • پشتیبانی از سازه
 • استحکام بالا نسبت به وزن کم
 • قابلیت بازیافت

مزایای پروفیل زد

برخی از مهم ترین مزایای پروفیل Z را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

 1. نصب و قرارگیری آن در بخش های مختلف ساختمان آسان است، همچنین بررسی کیفیت و عیوب آن نیز به راحتی صورت می گیرد.
 2. پروفیل های فولادی قابلیت بازیافت داشته که سازگاری زیادی با محیط زیست خواهد داشت.
 3. این مقطع دارای استحکام بالایی نسبت به وزن پایین خود است که سبب صرفه جویی در هزینه ها برای خریدار می شود. همچنین جایگزین کردن پروفیل زد بجای مقاطع سنگین سبب کاهش حجم وزن و بار سازه می شود.
 4. این مقطع توسط دستگاه های پیشترفته و مدرن تولید می شود که سرعت تولید آن را بالا می برد.
 5. به دلیل شکل ظاهری و ابعاد مناسب، حمل و نقل این پروفیل بسیار ساده است.
 6. به جهت کاهش وزن و افزایش استحکام ساختمان، استفاده از این مقطع در مناطق زلزله خیز بالا است.

استاندارد پروفیل زد

استاندارد پروفیل زد

شرکت های فولادی محصولات مختلف خود براساس پارامترها و شاخص های متفاوتی تولید و در بازار عرضه می کنند. کارخانجات ایرانی از استانداردهای اروپایی و استاندارد ایران در جهت ساخت پروفیل زد استفاده می کنند که براساس آزمایشات دارای کیفیت ساخت و استحکام مناسبی است.

تمامی مقاطع فولادی باید براساس استانداردهای رسمی ساخت تولید شوند تا از کیفیت بالا برخوردار باشند. تجربه ثابت کرده است محصولاتی که براساس استانداردها و پارامترهای مشخص تولید نمی شوند از کیفیت، عمر بالا و استحکام خوبی برخوردار نیستند. پروفیل زد از دو ورق نورد گرم و ورق روغنی تولید می شود که ورق گرم آن براساس استاندارد ایران 3694 و ورق روغنی براساس استاندارد 5722 تولید می شود.

انواع پروفیل زد

همانطور که عنوان شد، پروفیل زد در انواع و اشکال مختلفی متناسب با نیاز روز بازار تولید می شود. کارخانه های فولادی این مقطع را براساس سفارش و نیاز روز بازار در جنس های PVC، گالوانیزه و آلومینیومی تولید می کنند.

 • پروفیل سازه های فلزی سبک
 • پروفیل نما
 • پروفیل نواری Z
 • پروفیل Z سوراخ کاری شده
 • پروفیل خرپا
 • پروفیل سقف
 • پروفیل اسکلت

کاربرد پروفیل Z

پروفیل زد از دسته پروفیل های باز هستند که بیشتر در ساخت سقف ها و ستون ها و تیرک ها کاربرد دارند. یکی از دلایل اصلی استفاده از این مقطع در این بخش ها، کاربرد آن در قسمت های دارای شکستگی است، زیرا به صورت صاف و مستقیم در سازه قرار می گیرد. از این مقطع برای پشتیبانی و افزایش استحکام سازه در بخش های مختلف ساختمان استفاده می شود.

کاربرد پروفیل Z

همچنین از این مقطع برای کاهش میزان فشار سقف بر سازه نیز استفاده می شود و تحمل بارهای اضافی عرشه سقف را افزایش داده و از ریزش و افتادگی آن جلوگیری می کند.

 • صنایع خودروسازی و کشتی ‌سازی
 • ساخت سقف سوله و کارخانه ‌ها
 • افزایش استحکام و کاهش وزن سقف ساختمان ها و سالن های چند طبقه
 • سازه‌ های پشتیبان از نیروگاه ‌های سوخت خورشیدی
 • ساخت مبلمان، انبار و قاب ‌های گلخانه
 • استفاده در قسمت های درب و پنجره ساختمان
 • ساخت نرده های مورد استفاده در اتوبان، پل ها و بزرگراه ها

پرلین زد یا همان پروفیل زد در انواع تیرک ستون ها، نمای ساختمان، استفاده در بخش های مختلف صنعتی، سقف کاذب، ساخت قاب های متنوع از جمله قاب درب و پنجره، استفاده در کف سازه، تیر و خرپا در سازه های فولادی صنعتی و… از دیگر کاربردهای مهم پروفیل زذ محسوب می شود.

فرایند تولید پروفیل Z

مطابق استاندارد ساخت پروفیل زد، این مقطع باید دارای سطحی نازک و استحکامی بالا باشد. زیرا برای نصب آن در سازه باید از پیچ و مهره در جهت اتصال آن به یکدیگر استفاده کرد. به همین جهت هنگام استفاده از آن در بخش های مختلف نباید فشار زیادی را بر سطح آن وارد کرد، زیرا تمایل زیادی به شکستگی دارد.

شرکت های فولادی ابتدا مواد اولیه مورد نیاز از جمله ورق سیاه یا ورق گالوانیزه را فراهم و به خط تولید ارسال می کنند. در مرحله ی بعد وارد قسمت کلاف بازکن می شود که شامل یک کلاف بازکن خودکار است که توسط بالابر سقفی کویل ورق بالا می رود. سپس توسط دستگاه هایی با دقت بالا برشکاری و نوارهای برشکاری شده توسط دستگاه کلاف جمع کن مجدداً در ابعادی مشخص به حالت کلاف و در ابتدای خط پرس قرار می ‌گیرند. در اخر به شاخه های 6 متری برشکاری شده و در انبار مجموعه بسته بندی می شود.

تولیدکنندگان پروفیل زد

کشور ما با داشتن انواع معادن سنگ آهن و تولید مواد اولیه مورد نیاز، انواع محصولات فولادی در اشکال مختلف را تولید می کند. پروفیل زد یکی از مقاطع مهم مورد استفاده در ساختمان و صنایع است که تولید داخلی آن همواره بسیار مهم می باشد. همچنین با وضعیت ارزی موجود در کشور واردات این مقطع با حجم بالا با محدودیت های شدیدی رو به رو است.

 • پروفیل زد آسیا
 • صنعت کرن
 • سریر صنعت امیر

قیمت روز پروفیل Z

خرید پروفیل Z

روزانه قیمت مقاطع فولادی تحت شرایط و عوامل مختلف در حال نوسان می باشد. یکی از مهم ترین عامل نوسانات قیمت پروفیل های فولادی، نرخ ارز موجود در کشور است. زیرا تولید محصولات فولادی در کارخانه ها وابستگی زیادی به قیمت ارز در کشور دارد و با افزایش نرخ ارز باید شاهد بالا رفتن قیمت مواد اولیه، هزینه حمل و نقل، افزایش هزینه های جانبی و خدمات باشیم.

شرکت کاسپین استیل عرضه کننده انواع محصولات فولادی و استنلس استیل در اشکال و سایزهای مختلف می باشد. کاسپین استیل انواع پروفیل در سایز و برندهای مختلف مطابق با نیاز مشتریان را در انبار خود موجود دارد. برای استعلام قیمت روز پروفیل زد با کارشناسان بخش فروش ما در تماس باشید.

دفتر فروش کاسپین استیل

برای خرید انواع پروفیل به دفترهای فروش این مجموعه در شهر تهران و مشهد مراجعه فرمایید. دفتر تهران مجموعه کاسپین استیل به نشانی خیابان آفریقا، خیابان سپیدار، پلاک ۱، طبقه ۴، واحد ۱۱۶ و شماره 021-58245000 می باشد. همچنین خریداران محترم در مشهد به دفتر فروش آن به نشانی میدان جانباز، برج های اداری پاژ، ساختمان اداری ۲، طبقه ۵، واحد ۵۱۷ مراجعه کنند. لازم بذکر است، شماره دفتر مشهد 051-36906010 می باشد.

هیچ محصولی یافت نشد.