امروز چهارشنبه 2 خرداد 1403
caspiansteel
خانه
منو
021-58245000
محصولات
واتس آپ
تامین کننده انواع محصولات فولادی در ایران
caspiansteel

جدول وزن آهن آلات به همراه محاسبه آنلاین وزن آهن آلات

شما میتوانید با کلیک بر روی هرکدام از بخشهای  جدول وزن آهن آلات که در زیر قرار داده شده است، از جداول وزنی موجود استفاده نمایید. همچنین برای شما در هر بخش از جدول وزن آهن ماشین حساب محاسبه وزن یراق الات به صورت آنلاین قرار داده شده که میتوانید با وارد کردن مقادیر به وزن محصول مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. و با اطلاعاتی دقیق تر ثبت سفارش انجام دهید.همان طور که میدانیم با دانستن مساحت و چگالی هر جسم، می توان وزن آن جسم را محاسبه کرد.

چگالی برخی از محصولات مهم فلزی برای محاسبه وزن دقیق 

برای درک ساده این موضوع، لازم است که چگالی برخی از محصولات فلزی مهم را تکرار کنم:

  • چگالی فولاد = 7/85 (برای محاسبه 8 توصیه می شود)
  • چگالی آلومینیوم = 2/7
  • چگالی سایر فلزات مانند گالوانیزه، روغنی، سیاه، نخ و … نیز مشابه چگالی آهن است که توصیه مشود 8 را در نظر بگیرید.

تا به اینجا چگالی برخی از فلزات رایج را ذکر کردیم و برای آزمایش فرمول وزن یک ورق فولادی 3 میل به ابعاد 3 متر در 1 متر را به صورت زیر محاسبه می کنیم:

وزن ورق(کیلوگرم) = طول ورق(متر)*عرض ورق(متر)*ضخامت ورق(میلی متر)*چگالی ورق

وزن ورق 3میل 1*3 استیل = 3*1*3*8= 72 کیلوگرم می باشد.
به عبارت دیگر، یک ورق فولادی 3 میل، 72 کیلوگرم وزن دارد که تقریباً برابر با وزن واقعی آن (وزن باسکول) است.
از همین روش برای محاسبه وزن قوطی های پروفیل، محاسبه وزن نبشی، محاسبه وزن ناودانی، محاسبه وزن تیرآهن و میلگرد و …. میتوانید استفاده کنید.
برای راحتی شما جدول وزن یراق آلات آهنی پرکاربرد را برای شما آماده کرده ایم:

به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن پروفیل آهن
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن نبشی
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن ورق سیاه
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن تیرآهن
به همراه محاسبه گر انلاین
جدول وزن میلگرد
به همراه محاسبه گر انلاین

جدول وزن آهن و محاسبه آنلاین وزن آهن بدون شک یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده متخصصان شاغل در صنایع مختلف است. طراحان سازه های مختلف اهمیت جدول وزن را در طول طراحی درک می کنند. بنابراین سازه های پیشرفته امروزی را نمی توان بدون این جداول ساخت. همچنین برای برآورد بهای تمام شده سازه با استفاده از محصولات آهنی و فولادی در هر اندازه ای با استفاده از جداول وزنی و اطلاع از قیمت تمام شده مصالح آهنی می توان به راحتی هزینه مواد اولیه ساخت را محاسبه کرد. وزن آهن آلات را به دون نیاز به جدول وزنی محاسبه کنید تا از شر جداول پیچیده و تو درتو خلاص شوید. برای شما ابزاری برای محاسبه وزن انواع محصولات فولادی اماده کرده ایم که با وارد کردن اطلاعات مربوط مورد نیاز شما وزن را به شما می دهد.

جدول وزن آهن آلات به صورت مجزا

در جدول وزن آهن آلات لیستی از محصولات مختلف فولادی نیز وجود دارد و شما می توانید با انتخاب هر کدام به جدول وزن هر محصول دسترسی داشته باشید. استفاده از جدول وزن برای مصنوعات آهنی و فولادی بدون شک یکی از پرکاربردترین مواد به عنوان ماده اولیه در ساخت سازه های مختلف می باشد. همچنین بقای صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی و خودروسازی به اجسام مختلف فلزی بستگی دارد. حجم بالای مصرفی این قطعات به این معنی است که وزن مقاطع فولادی تاثیر زیادی بر وزن سازه و هزینه ساخت آن دارد. به همین دلیل است که طراحان پس از برآورد حجم استفاده شده در طراحی، از جدول وزنی برای تخمین دقیق وزن فولاد مصرفی استفاده می کنند.

استفاده از جدول وزن آهن آلات در پروژه های ساختمانی

امروزه هنگام انتخاب متریال‌های مختلف برای پروژه‌های گوناگون، قطعات فلزی و فولادی جزء اصلی‌ترین آن‌ها هستند و علاوه بر تامین بودجه مورد نظر، مواد و محصولاتی انتخاب می‌شوند که عملکرد و ظاهر خوبی دارند. این بدان معناست که عواملی مانند استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری باید در نظر گرفته شوند. با این حال، یکی از مهمترین جنبه ها وزن است، زیرا تأثیر زیادی بر عوامل زمانی مانند هزینه، قابلیت حمل و اجرای اساسی پروژه دارد. راه های زیادی برای بدست آوردن وزن آهن وجود دارد، اما در سال های اخیر برای صرفه جویی در زمان و سهولت در گرفتن وزن این قطعات، جدول وزن آهن توسط مجتمع ها و کارخانه ها ارائه شده است، بنابراین در انتخاب و خرید. محصول لازم است تا محاسبه وزن دقیق برای انجام واجرای پروژه ها در نظر گرفته شود.

جدول وزن آهن آلات ساختمانی چه کمکی به ما می کند؟

میلگرد، نبشی، تسمه، پروفیل و تیرآهن تنها بخشی از محصولات مورد استفاده در پروژه های ساختمانی است. این محصول در انواع مختلفی موجود است و عموما به صورت کیلویی به فروش می رسد. بنابراین برای تخمین میزان مورد نیاز با توجه به نوع و نیاز پروژه و مقدار هزینه‌ تخصیص یافته برای این امر باید وزن آنها را دانست. قبلاً برای به دست آوردن وزن آهن با استفاده از ابزارهای تخمین وزن و فرمول های خاص، وزن تیر یا سایر قطعات برای هر پروژه به دست می آمد که زمان بر بود و احتمال خطا نیز افزایش می یافت. به همین دلیل جدول وزن آهن برای هر محصول ساخته می شود که به کمک محاسبات ساده می توان وزن آهن مورد نیاز را به دست آورد و پروژه را به صورت اصولی با درصد پایین خطا انجام داد.

آیا می توان وزن آهن را به صورت آنلاین محاسبه کرد؟

پاسخ این پرسش “بلی” است”؛ هر محصول فولادی جدول وزنی مخصوص به خود را دارد که برای پی بردن به وزن این مقطع یا محصول به تعداد معین و با خواص فیزیکی ویژه و با استفاده از فرمول مخصوص باید از آن استفاده کرد. وزن آهن به دست آمده در این روش علاوه بر این که می توانند درصد خطای محاسبات را افزایش دهد، زمان زیادی از ما میگیرد، به عنوان مثال وزن میلگرد را می توان به راحتی از دول مخصوص آن بدست آورد، بنابراین برای راحتی کار از طراحان و مهندسان سازه، یک ابزار آنلاین محاسبه کننده وزن آهن توسعه داده شد و در وب سایت قرار گرفت تا وزن آهن را سریعتر و با خطاهای کمتری تخمین بزند. ناگفته نماند که برآوردی که با این ابزار بدست می آورید با مقدار واقعی تفاوت بسیار کمی دارد.

ابزار آنلاین محاسبه وزن آهن

با استفاده از ابزار آنلاین محاسبه وزن وزن آهن آلات، می توانید به راحتی میزان آهن و فولاد مورد نیاز برای ساخت مانند میلگرد ها، تسمه ها، نبشی ها و پروفیل ها را محاسبه کنید. برای این امر کافی است شخصات فیزیکی محصول مورد نیاز خود مثل(ضخامت، عرض، طول و تعداد) را وارد ماشین حساب آنلاین وزن آهن آلات کنید تا با یک کلیک وزن محصول مورد نیاز خود را به دست آورید.

سوالات متداول پیرامون جداول وزنی آهن

اوزان محاسبه شده به صورت تئوری و بر اساس چگالی فولاد (7.85) تن بر متر مكعب محاسبه مي شود.

با ماشین حساب آنلاین وزن آهن آلات در سایت کاسپین استیل به راحتی می توانید وزن پمقاطع فولادی مانند میلگرد، تسمه، نبشی و پروفیل را محاسبه کنید.

آیا محصول مورد نظر خود را پیدا کردید ؟

به ما امتیاز دهید !!

میانگین امتیاز 0 / 5. شمارش آرا 0

شما اولین امتیاز دهنده باشید!