امروز دوشنبه 28 خرداد 1403
caspiansteel
خانه
منو
021-58245000
محصولات
واتس آپ
تامین کننده انواع محصولات فولادی در ایران
caspiansteel

قیمت میلگرد

میلگرد جهت تقویت بتن، سازه ها، تولید خاموت و … استفاده می شود. این محصول می تواند بصورت ساده و آجدار تولید شود. در مورد میلگرد و قیمت میلگرد در بازار چه اطلاعاتی دارید؟ واضح است که قیمت میلگرد بسته به نوع، کیفیت، ابعاد و قطر آن متفاوت خواهد بود. میلگرد افزودنی به بتن در صنعت ساختمان است و نقش تقویت سازه های ساختمانی را ایفا می کند.

این به دلیل مقاومت و خواص پیچشی و کششی میلگرد است که تحت فشار و نیرو فرو نمی ریزد، بلکه نیرو را منتقل می کند و در نتیجه سازه را پشتیبانی می کند. ویژگی دیگری که به تطبیق میلگرد فولادی و بتن کمک می کند نزدیک بودن دمای انبساط هر دو است که برای تغییرات دما در شرایط مختلف آب و هوایی مهم است. ثابت شده است که تغییر ناگهانی در قیمت میلگرد، قیمت واقعی بازار مسکن را به چالش میکشد.

استاندارد ASTM A615, BS 4449, GOST 5781
نوع آجدار، ساده
قطر(میلیمتر) از 6 تا 40

مراحل ثبت سفارش

مرحله اول

درخواست خرید

مرحله دوم

پیش فاکتور

مرحله سوم

نحوه تسویه حساب

مرحله چهارم

تسویه نهایی

مرحله پنجم

ارسال و تحویل بار

کارشناسان فروش میلگرد

قیمت روز میلگرد

قیمت میلگرد در طول روز یا هفته در نوسان است. اطلاع از قیمت روز میلگرد برای مردم بسیار مهم است. قیمت این محصول بسته به پارامترهای مختلفی متفاوت است. در برخی موارد با افزایش قیمت شمش که ماده اولیه تولید میلگرد هستند، می توان با افزایش قیمت واحدهای تولیدی در طول روز مواجه شد. البته قیمت نهایی میلگرد نیز متاثر از عوامل اقتصادی و سیاسی، افزایش یا کاهش نرخ دلار و ارز است.

انواع میلگرد

این قطعات فولادی را می توان با توجه به اندازه، تولید و برند و همچنین بر اساس جنس به قطعات مختلفی تقسیم کرد. در مقاله زیر شرح مختصری از هر یک از این حوزه ها را مشاهده خواهید کرد.

انواع میلگرد بر اساس سایز بندی

به طور کلی میلگردها در سایزهای مختلفی ساخته می شوند که هر کدام ضخامت و قطر متفاوتی دارند و کاربرد خاص خود را دارند. ابعاد استاندارد ساخت این مقطع فولادی به شرح زیر می باشد.

 • میلگرد 8
 • میلگرد 10
 • میلگرد 12
 • میلگرد 14
 • میلگرد 16
 • میلگرد 18
 • میلگرد 20
 • میلگرد 22
 • میلگرد 25
 • میلگرد 28
 • میلگرد 32

انواع میلگرد بر اساس سازنده و برند

کارخانه های زیادی در سراسر کشور در زمینه تولید میلگرد فعالیت می کنند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • میلگرد امیرکبیر خزر
 • میلگرد نیشابور
 • میلگرد ذوب آهن
 • میلگرد کویر کاشان
 • میلگرد میانه
 • میلگرد کیان کاشان
 • میلگرد راد همدان
 • میلگرد هشترود
 • میلگرد آناهیتا
 • میلگرد فولاد فایکو

میلگرد

میلگرد پروفیلی است دایره ای و تو پر که بیشتر نوع آجدار آن در ساختمان سازی استفاده می شود. این محصول از مهم ترین بخش ساختمان سازی است که از پایین تا بالای ساختمان برای قرارگیری در بتن ها مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه در تمام بناهای بتنی از این محصول در جهت استحکام و مقاومت ساختمان بهره می برند. تنوع میلگرد زیاد است و در صنعت و ساخت و ساز در انواع و مدل های مختلفی تولید می شود. در ادامه انواع، کاربرد و… این محصول را مورد بررسی قرار می دهیم.

تاریخچه میلگرد

ساخت بناهای بتنی با میلگرد تقریبا حدود 200 سال است گسترش یافته است و قبل ان بنا ها به صورت بتنی ساخته می شد. مورخان بر این باورند که این مقطع فولادی برای اولین بار در کشور فرانسه در حوالی سال 1850 میلادی گسترش یافته است. در سال های بعد کشور های مختلف با تولید آن در انواع و مدل های مختلف با اهن و فولاد، ازمایشات زیادی بر روی استحکام ان انجام دادند. بعد از انجام این ازمایش ها در نهایت بهترین روش و مدل های میلگرد که امروزه نیز مشهود است باقی ماندند و مابقی به تاریخ پیوستند.

از سال 1850 تا 1878 میلادی تمامی میلگرد های تولید شده بدون استاندارد خاصی ساخته می شد. تا در همین سال اقای تادئوس هیات اولین استاندارد تولید میلگرد با فولاد را ارائه داد. این روش در اوایل محبوبیت زیادی نداشت تا اوایل سال 1900 میلادی شروع به گسترش و محبوبیت کرد و تا سال 1950 میلادی اکثر میلگرد های تولید شده طبق این استاندارد بود.

علاوه بر ساختمان، پل های بزرگ و کوچک، بزرگراه ها، سدها و … همگی از جمله بنا هایی هستند که استحکام و مقاومت ان ها به این محصول بستگی دارد.

کاربرد میلگرد چیست؟

بدون کشف و تولید میلگرد در صنعت ساختمان سازی بشر نمی توانست اسمان خراش و اپارتمان های بزرگ را بسازد. به علت وابسته بودن مستقیم استحکام ساختمان به این قطعه فولادی، قیمت این محصول وابسته به قیمت مسکن می باشد. انبساط دمایی فولاد و بتن به هم نزدیک است و در صورت تغییرات دمایی، در ساختار درونی سازه تغییر و مشکلی ایجاد نمی شود. باهم چند کاربرد مهم میلگرد در صنعت ساخت و ساز را بررسی می کنیم.

میلگرد راستا: برای ایجاد مقاومت کششی در بتن ساختمان استفاده می شود.

خاموت: از خاموت برای جلوگیری از شکستگی بتن و تحمل نیروی کششی ان استفاده می شود.

سنجاقی: این محصول در خاموت، باعث افزایش نیروی برشی آن می شود، همچنین از سنجاقی بین مقاطع طولی و خاموت استفاده می شود تا اتصالات آن محکم شود.

رکابی: برای نگه داشتن مقاطع طولی و عمودی از چیدمان میلگرد استفاده می شود.

خرک: برای بتن ریزی دز کف سازه و فونداسیون، میلگرد ها به صورت شبکه ای افقی در داخل قابی استفاده می شود.

ادکا: این محصول وظیفه تحمل نیروی کششی ناشی از برش را دارد.

انواع میلگرد بر اساس استاندارد

کشور ها در تولید میلگرد استاندارد هایی برای خود دارند، که گاهی این استاندارد ها در سطح ملی و گاهی بیم المللی می باشد. البته این استاندارد ها بستگی به شرایط اب و هوایی کشور و محیط آن دارد. انواع این محصول بر اساس استاندارد به A1، A2، A3 و A4 تقسیم بندی می شود. در سطح بین المللی نیز استاندارد هایی مانند ASTM، JIS، DIN و ISO به چشم می خورد که ASTM یکی از معتبر ترین استانداردهای تولیدمیلگرد در دنیا می باشد.

استاندارد A1

این نوع میلگرد ها سطحی صاف و بدون آج دارد که به علت انعطاف بالا ان برای عملیات جوشکاری در ساختمان مناسب است. میلگرد A1 از سطح کمی از کربن ساخته شده است و قابلیت انعطاف پذیری و شکل پذیری بالایی دارد.

استاندارد A2

این نوع استاندارد با داشتن آج که به میلگرد نیمه سخت نیز معروف است بیشتر برای ساختمان سازی و مخصوصا خاموت زنی مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارد A3

این مقطع فولادی خشک، مخصوص عملیات صنعتی و ساختمانی است و به شکل آج دار و اکثرا آج جناغی می باشد. این میلگرد برای ساختمان های با زاویه و اهنگری مناسب نیست و بر روی آن عملیات جوشکاری مجاز نمی باشد.

استاندارد A4

این مقطع فولادی با آج 500 در اخرین رده سختی قرار دارد و به آج دار مرکب معروف است. استاندارد A4 از سختی و شکل پذیری بالایی برخوردار است و مناسب عملیات جوشکاری نیز می باشد.

انواع میلگرد بر اساس شکل و ظاهر

از نظر ظاهری میلگرد به دو نوع ساده و اجدار تقسیم می شود. میلگرد ساده که از اسم ان هم پیداست، سطح ان صاف و بدون اج می باشد و برعکس میلگرد اج دار بر روی سطح ان اج می باشد. میلگرد های بدون اج قابلیت انعطاف بالایی دارند و به راحتی خم می شوند، به همین دلیل این میلگرد های اصلا برای پروژه های سنگین مناسب نمی باشد. از میلگرد های آج دار بیشتر در داخل بتن ها جهت استحکام سازه استفاده می شود. این نوع میلگرد دارای سختی بیشتری می باشد و خیلی کم از ان برای عملیات خم کاری استفاده می شود.

انواع میلگرد بر اساس جنس

در خرید میلگرد حتما علاوه بر جنس به وزن ان نیز باید توجه کرد. انواع این محصول بر اساس جنس شامل فولاد کربنی، استیل، اپوکسی، گالوانیزه، فایبرگلاس، کامپوزیتی و… می باشد.

کارخانه های تولیدکننده میلگرد

با توجه به استفاده بسیار بالا میلگرد در کشور ما، کارخانه های زیادی این محصول را تولید می کنند که مهم ترین آن ها شامل ذوب آهن اصفهان، امیرکبیر خزر، میانه، زاگرس، نیشابور، فایکو، احرامیان یزد، ابهر و… می باشد. این کارخانه ها از مهم ترین و با کیفیت ترین شرکت های تولیدکننده میلگرد در ایران می باشند.

خرید و قیمت میلگرد

همانطور که در مقاله به ان اشاره کردیم، قیمت میلگرد در ایران وابسته به قیمت مسکن می باشد و با افزایش قیمت مسکن قیمت مصالح ساختمان نیز افزایش می یابد. شرکت کاسپین استیل شرکتی معتبر و بزرگ در توزیع و پخش این محصول می باشد که شما می توانید با قیمتی عالی و در سایز های مختلف این محصول را خریداری کنید. کارشناسان فروش ما اماده مشاوره و پاسخگویی به شما در زمینه خرید میلگرد می باشند.

بله قیمت میلگرد به صورت روزانه در سایت کاسپین استیل به روز می شود. برای اطلاع از قیمت روز میلگرد به سایت مراجعه و یا با شماره 58245000 – 021 تماس بگیرید.
شما می توانید محصولات مورد نظر خود را انتخاب کرده و ثبت سفارش کنید تا کارشناسان ما با شما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و در هر کجای ایران که هستید میلگرد مورد نظر خود را تحویل بگیرید.همچنین برای مشاوره پیش خرید می توانید با شماره 58245000 – 021 تماس بگیرید.